Zakletá říše

Apple po smrti Steva Jobse

Yukari Iwatani Kane

Je Apple po smrti Steva Jobse odsouzen k zániku?

O knize

Stalo se to v minulosti už mnohokrát. Profitující firma, tahoun oboru, s odchodem svého zakladatele ztrácí dech a padá ke dnu. Je to i případ Apple? Yukari I. Kaneová, novinářka dříve působící například ve Wall Street Journal, je přesvědčená, že ano. Podle ní smrtí Steva Jobse v roce 2011 a nástupem Tima Cooka do čela Apple začal neodvratitelný pád kultu, který dal světu produkty Mac, iPhone či iPad.

„Jablko je odsouzeno k zániku,“ píše Kaneová a odvolává se na vyjádření autorit – během práce na knize oslovila více než 200 bývalých i současných obchodních partnerů Apple, zaměstnanců firmy i nezávislých pozorovatelů zvenčí. Rozhovor odmítl jen málokdo.

Knižních pokusů o nastínění další budoucnosti Apple bylo vydáno již několik, žádný si ale nezasloužil přímou pozornost Tima Cooka. Ten na adresu autorky poznamenal:„ Kniha naprosto selhává v zachycení Applu, Steva či kohokoliv jiného uvnitř společnosti.“ Mnozí se však shodují, že si pouze nechce připustit realitu.

Kniha Zakletá říše: Apple po smrti Steva Jobse vyvolává protikladné reakce i mezi čtenáři a odbornou veřejností. Na jedné straně hlasitý souhlas, na straně druhé stejně hlasité odmítnutí. Za přečtení stojí v každém případě. Především pak tehdy, když jste přesvědčeni, že váš názor na Tima Cooka a budoucnost Apple je daný a nemůže jej nic změnit.

Ukázka

Stáhněte si ukázku v PDF

Specifikace

NázevZakletá říše: Apple po smrti Steva Jobse
AutorYukari Iwatani Kane
Datum vydáníprosinec 2014
Počet stran444
ISBN978-80-87672-30-3
Cena - paperback390 351 Kč
Cena - iBookstore9,99 EUR
Cena - PalmKnihy269 Kč
Cena - Kosmas269 Kč
Cena - eReading269 Kč
Cena - Wooky269 Kč / 11,25 EUR (Ebux.cz | Rajknih.cz | Rajknih.sk)
Cena - Google Play269,45 Kč

Zůstaňte v kontaktu a nenechte si utéct žádnou z našich novinek!

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších novinek o našich knihách. Získáte tak včasné informace o speciálních akcích, řadu bonusů a možnost vyhrát naše knižní novinky!

Váš e-mail nebude předán třetím stranám.