Řez do tuhého

Dva roky, 262 mrtvol aneb Vzpomínky soudní lékařky

Judy Melinek, M.D. & T.J. Mitchell

Fascinující příběhy z praxe forenzní patoložky

O knize

Kariéru soudní lékařky začínala Judy Melinek na mimořádném místě a v mimořádném čase. Měla za sebou teprve pouhé dva měsíce praxe coby newyorská soudní lékařka, když došlo k útokům z 11. září 2001. Vyšetřovala těla obětí anthraxových obálek, které vyděsily Spojené státy o měsíc později. V listopadu 2001 byla u identifikace obětí havárie letu 587, který se zřítil v Queens. Během dalších dvou let měla Judy „na pracovním stole“ 262 lidí i jejich částí. Oběti vražd, nehod, sebevrahy. Těla znetvořená, těla ve větším či menším stupni rozkladu.

Jaká je práce forenzního patologa? Seriály jako CSI: Kriminálka Las Vegas ukazují pouze přijatelnější tvář. Skutečnost je přitom taková, že patří k  fyzicky a psychicky nejnáročnějším povoláním vůbec. Společné nicméně mají televize a realita jedno – těla nikdy nelžou. A kdo jim umí naslouchat, tomu odhalí pravdu.

Judy Melinek naslouchá mrtvým velice pozorně, zároveň je skvělá vypravěčka – v mimořádně čtivém příběhu soudní lékařky, která svůj život dělí mezi manžela, malého syna a mrtvé v chladících boxech, vám představí forenzní patologii bez příkras a bez patosu.

Ukázka

Stáhněte si ukázku v PDF

Specifikace

NázevŘez do tuhého: Dva roky, 262 mrtvol aneb Vzpomínky soudní lékařky
AutorJudy Melinek, M.D. & T.J. Mitchell
Datum vydáníprosinec 2014
Počet stran244
ISBN978-80-87672-34-1
Cena - paperback290 261 Kč
Cena - iBookstore7,49 EUR
Cena - PalmKnihy199 Kč
Cena - Kosmas199 Kč
Cena - eReading199 Kč
Cena - Wooky199 Kč / 8,30 EUR (Ebux.cz | Rajknih.cz | Rajknih.sk)
Cena - Google Play199,75 Kč

Zůstaňte v kontaktu a nenechte si utéct žádnou z našich novinek!

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších novinek o našich knihách. Získáte tak včasné informace o speciálních akcích, řadu bonusů a možnost vyhrát naše knižní novinky!

Váš e-mail nebude předán třetím stranám.