Jony Ive

Génius stojící za nejlepšími produkty Apple

Leander Kahney

„Dělat něco jiného a nového, to je poměrně snadné. Ale udělat něco, co je o hodně lepší než vše ostatní, to je opravdu těžké.“ Jony Ive

O knize

Fenoménu Apple se publicista Leander Kahney věnuje přes deset let. Napsal tři knížky, včetně Cult of Mac. V knize Jony Ive – génius stojící za nejlepšími produkty Apple se zaměřil na viceprezidenta Apple pro průmyslový design a blízkého přítele Steva Jobse, vývojáře, který sehrál klíčovou roli při vzniku úspěšných produktů Apple posledních let. MacBook, iPad, iPhone a další – jejich jednoduchý a uživatelsky přívětivý design pochází právě z jeho hlavy.

Tichý a uzavřený génius, který pracuje 70 hodin týdně

Říká se, že jestliže byl Steve Jobs tělem Apple, je Jony Ive jeho duší. Na veřejnosti tichý a nenápadný muž patří k nejoriginálnějším průmyslovým designérům současnosti. Kancelář, kde tráví 70 hodin týdně, je obestřena tajemstvím, přístup dovnitř má jen pár vyvolených. Skrývat přitom není co – stůl, lampa, židle. Víc Ive k práci nepotřebuje.

Iveho cesta mezi špičky průmyslového designu začala na počátku devadesátých let. Krátce poté, v roce 1999, pak byl v žebříčku MIT Technology Review TR100 zařazen mezi 100 nejvýznamnějších inovátorů na světě do 35 let, v roce 2008 jej Daily Telegraph označila za nejvlivnějšího Brita ve Spojených státech a roku 2012 jej britská královna pasovala na rytíře.

Naučte se vidět věci jako Ive

Jony Ive patří k nejinspirativnějším osobnostem současnosti. Čtenářům jej představuje biografie Leandera Kahneye. Navrhnout nový Mac vás sice nenaučí, vidět věci jinak ale ano.

 

Ukázka

Stáhněte si ukázku v PDF

Specifikace

NázevJony Ive: Génius stojící za nejlepšími produkty Apple
AutorLeander Kahney
Datum vydáníduben 2014
Počet stran292
ISBN978-80-87672-12-9
Cena - paperback469 422 Kč
Cena - iBookstore12,99 EUR
Cena - PalmKnihy329 Kč
Cena - Kosmas329 Kč
Cena - eReading329 Kč
Cena - Wooky329 Kč / 13,75 EUR (Ebux.cz | Rajknih.cz | Rajknih.sk)
Cena - Google Play398,65 Kč
Cena - Amazon20,56 USD

Zůstaňte v kontaktu a nenechte si utéct žádnou z našich novinek!

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších novinek o našich knihách. Získáte tak včasné informace o speciálních akcích, řadu bonusů a možnost vyhrát naše knižní novinky!

Váš e-mail nebude předán třetím stranám.